Lok Komoni sjell baladen “Jam i pa fat” (Video)

Këngëtari i ri shqiptar, Lok Komoni, ka publikuar këngën e re të titulluar “Jam i pa fat”.
Muzika është punuar nga Andin Randobrava, kurse teksti nga Luan Sallauka.

Videoklipi është realizuar nga XLProVideoLux një produkson serioz që po punon me emrat e mëdha të estradës.

FLET HAPTAS FEMRA E PARE E DHUNUAR NGA SERBET GJATE LUFTES NE KOSOVE (VIDEO)

pppp

foto: Erleta, solidarizim per viktimat e luftes

Marte Tunaj eshte gruaja e vetme ne Kosove qe ka deshmuar per dhunimin e kryer gjate kohes se luftes. Ajo tani eshte ne moshe te shtyre dhe merr nje ndihme prej 96 eurove. Marte Tunaj ka nje porosi per femrat dhe grate e dhunuara gjate luftes, tani ne kohen kur po behet identifikimi i tyre dhe kur shteti po mundohet tua siguroje nje page dinjitoze atyre. Rrefeni dhe vetem rrefeni dhe tregoni botes se çka ndodhi me ne eshte porosia e saj.

Lexo me Shume»

I mituri peng i ISIS, shokon me deklaratën e tij! (VIDEO)

​Një djalë kurd që u kap peng nga grupi terrorist ISIS katër muaj më parë, ndërsa po kthehej nga shkolla, ka befasuar të gjithë me deklaratën e tij, pasi tha se militantët ISIS kanë të drejtë me kauzën e tyre.

Lexo me Shume»

Morena Taraku sjell ‘OFF’

morena2

Sapo është publikuar në kanalin Youtube kënga më e re e bukuroshës shqiptare Morena Taraku me titull ‘Off’.

Morena vjen me plot ngjyra dhe plot ritem, ndërsa kënga mban si firme kompozitorin e njohur Florent Boshjaku, dhe videoklipi është realizuar nga ‘IMAGINE FILMS’. Ndërsa per Missin kjo është kënga e saj e dyte dhe momentalisht ajo po e shijon publikimin e këngës se saj e shtrire pasi ka pesuar dite me pare një aksident.

Lexo me Shume»

Një reper bamirës si Noizy

n

Reperi i njohur shqiptar Rigels Rajku mes shumë angazhimeve verore gjen kohë të takoje dhe të ofrojë ndihmë për fëmijet jetime.

Ai sic e shihni edhe në këtë foto ka në duar dy fëmije të vegjël te shtëpisë së jetimorës në Durrës, ku ai gjatë ditës së martë i ka vizituar. Ky është shpirti i madh i një reperi bamirës si Noizy

Lexo me Shume»

Shkëndija me abdes a pa abdes

Shkendije-Mujaj1Edhe ne çka s’pritëm e çka s’po shohim. Në këtë kategori që të bënë të qeshësh dhe t’ia shtrosh vetes pyetjen, – e po ku jemi, ç’po bëjmë… është edhe një lajm që u dha këto ditë për portalet tona se vajza që tashmë ka bërë emër dhe është VIP qenka mbuluar me shami! Nuk është ky i pari lajm që jepet se u mbulua filania e filania…

Lexo me Shume»

TUNA DHE COZMAN, PARTNERË NË KRIM

8b335b7485ef8fbe5a0bcc8799204fb1_L

Tuna e cila së fundi solli dy mega hite, u cilësua si këngëtarja më e egër në performancën e këngëve të saj. Video ku e shfaqin këngëtaren nga Shkupi të ‘nxehtë’ por edhe të rrezikshme të njejtën.
Duket se gjithë këtë energji për të sjellë projekte kaq të mëdha i jep i dashuri i saj Cozman, ku Tuna përmes fotove të shumta që poston së bashku i deklaron dashurinë reperit.

Lexo me Shume»

Meda me albumin e ri 2014 “Moj Princeshë” (Dëgjo/Shkarko)

10389437_634380730003228_578668493275675715_nPas suksesit të dy projekteve nga Meda “Bixhozi” dhe “Moj Princeshë” të realizuara me Video Klipe të cilat moren një numer të madh klikimesh në Youtube, Sot para pak minutash janë publikuar dhe tri kënge të reja ne kanalin ArkivaShqip në Youtube nga Meda “Diten Qesh Naten Qaj”, “Pash një Zot”, “Jam pa behane”. Poashtu vet këngetari Mehedim Pergjegjaj “Meda” sot në faqen e ti zyrtare ne rrjetin social facebook ka paralajmëruar se do të dal dhe albumi i ri ne shitje.

Lexo me Shume»

Dhurata, gati goditjen e radhës – duet me një femër seksi (Video)

dhurata-gati-goditjen-e-radh-euml-duet-me-nj-euml-fem-euml-r-seksi_hdDy femra seksi në një videoklip – kjo është ajo që po na pret në një të ardhme të afërt, gjithnjë sipas paralajmërimeve të asaj që tashmq quhet macja e estradës, Dhurata Ahmetaj.

Këngëtarja e njohur, e cila goditi së fundmi skenën muzikore me videoklipin “If You Like It”, ka folur për jetën e saj dhe suksesin e fundit në emisionin Prive në Klan Kosova.

Lexo me Shume»

Kur ke këmbë si Elvana Gjata… (Foto)

10268761-1488463268036156-1463572065-nKëmbët e Elvana Gjatës përmenden edhe në një këngë. “Elvana me këmbët e gjata…”. Sot ajo ka postuar një foto në Instagram përmes së cilës arsyetohet çdo kompliment që i bëhet këngëtares nga Tirana për këmbët e saj të bukura.

Lexo me Shume»