Ish-luftëtari i UÇK-së kërkon shtëpi nga Qeveria

ish-luft-euml-tari-i-u-ccedil-k-s-euml-k-euml-rkon-sht-euml-pi-nga-qeveria_hdIsh-luftëtari i UÇK-së, Selman Avdiu, nga fshati Abri e Poshtme e Skenderajt, ka protestuar para Qeverisë së Kosovës bashkë me gruan dhe 4 fëmijët e tij duke kërkuar që Qeveria t’i bëj zgjidhje për një shtëpi për të cilët thotë se nuk e ka që prej kohës së luftës kur i është djeg e tëra dhe prej asaj kohe jeton me qira.

Lexo me Shume»

Shaqiri me shokë, do të luajnë për Kosovën!

shaqiri-me-shok-euml-do-t-euml-luajn-euml-p-euml-r-kosov-euml-n_hdËndrra më e madhe e futbolldashësve kosovarë shumë shpejt mund të realizohet pas anëtarësimit të Kosovës në UEFA e FIFA. Nëse kjo ndodh me 10 janar siç edhe është paralajmëruar, atëherë Xherdan Shaqiri dhe shumë yje tjerë pritet t’i kthehen përfaqësueses së Kosovës.

Lexo me Shume»

Familja Asllani, në kushte të mjerueshme (Video)

familja-asllani-n-euml-kushte-t-euml-mjerueshme-video_2_hdKushtet johigjienike brenda shtëpisë, rrezikojnë jetën e familjes Asllani nga Janjeva. E sidomos të fëmijëve të tyre, të cilët janë ende të vegjël.

Shtëpia, të cilën e kishte ndërtuar KFOR-i katër vjet më parë, tashti është në gjendje të mjerueshme, e krejt kjo nga pakujdesia e prindërve të cilët e kanë lënë që e tërë shtëpia,të mbulohet nga balta dhe mbeturinat, raporton KTV.

Lexo me Shume»

Blero: “Shpresoj se do të shkëlqesh edhe këtë vit si diamant”.

teuta-merr-diamant-euml-si-dhurat-euml-p-euml-r-vitin-e-ri_hdNëse ekziston ndonjë femër që mund të jetë e lumtur në këtë fillim të vitit 2014, pa dyshim se është aktorja Teuta Krasniqi.

Kjo pasi dhurata që ajo ka marrë për vitin e ri nga bashkëshorti i saj është e jashtëzakonshme.

Lexo me Shume»

Sali Berisha dhe Anxhela Martini

Photo_00004Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuari special i “Zonë e Lirë” në puntatën e fundit për vitin 2013. Ai foli lidhur me qeverinë e re, kryeministrin e ri, paketën e re fiskale si dhe për marrëdhëniet e Edi Ramës me FMN e shumë tema të tjera.

Lexo me Shume»

Mirima Cani, e bukur dhe në ditë me shi

miriamBukuroshja Miriam Cani shkëlqen dhe në ditë me shi, pavarësisht kohës së keqe.

Megjithëse koha këto ditë ka qënë jo e mirë dhe tepër melankolike, falë rreshjeve të shiut, duket se Miriami e ka ruajtur freskinë dhe bukurinë e saj dhe në këto ditë.

Lexo me Shume»

Bleona Qerreti: “Pavarësisht famës, Ganiu do të mbetet njeriu i zemrës time”

bleonagrammwSpikat për guximin e saj, riskun që merr ndër vetë për ta kaluar çdo vështirësi dhe për të mbërritur atje ku asnjë këngëtare tjetër shqiptare nuk ka mundur ti mbijetojë egërsisë së tregut botëror muzikor.

Me një fizik për tu pasur zili, rritjen në performancat e vazhdueshme muzikore dhe famën e madhe që sapo ka nisur në tregun amerikan, ajo do të shkojë edhe më tej duke prekur ëndrrën Hollywood.

Lexo me Shume»

Zanfina, duet me Noizzy-n

zanfinaismajliGjatë muajve të fundit, kemi pasur rastin të dëgjojnë shumë bashkëpunime muzikore mes artistëve të estradës shqiptare.

Ndërkaq, së shpejti do të kemi rastin të dëgjojmë një duet që me gjasë do të shndërrohet në hit veror.

Lexo me Shume»

Arbana Osmani relaks ne plazhet franceze

arbana1Moderatorja e njohur Arbana Osmani ka publikuar në faqen e fansave të saj foto me të cilën shihet së bashku me një mik të saj duke bërë plazh në një qytet francez.

Ajo tashmë ka marrë epitetin e femrës me oratori më të madhe në ekranin shqipëtarë, femrës më të bukur, më të shkathtë e më të zgjuar.

Lexo me Shume»

Afërdita Dreshaj seksi deri në fatalitet

aferditadreshajAfërdita Dreshaj është vërtetë një nga femrat më të bukura në shoubizin shqiptar. E ëmbël, me forma gati perfekte, Afërdita shfaqet edhe në këto foto, ku vërtet mund të mbetesh pa frymë.

Hot, seksi si një sirenë e vërtetë në erën e ngrohtë. Kjo është ajo që ofron Afërdita në këtë fillim vere.

Lexo me Shume»

RSS Feeds to WordPress Posts